HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bundesliga / Debuton Odhise Roshi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 07 Gusht 2011 06:03   pdfShtypEmail
odiseRoshiE ka nisur mire duke bere debutimin e pare zyrtar ne Bundesligen gjermane. Odise Roshi ka luajtur per tete minuta ne ndeshjen qe FC Kelni luajti sot kunder Wolfsburgu. Miqte po fitonin ndeshjen me nje rezultat minimal 0-1 dhe trajneri zgjodhi te shtonte forcen sulmuese duke hedhur ne fushe shqiptarin e talentuar ne minuten e 83-te. Roshi pati pak mundesi per te treguar veten sepse pas dy minutash skuadra e tij pesoi edhe golin e dyte. Ne fund te ndeshjes Kelni pesoi dhe nje gol te trete duke mos e nisur mire Bundesligen. Per Roshin konsiderohet pozitive qe debutoi qe ne javen e pare me shpresen se ne vazhdim do te kete me teper hapesira.

busy
komente