HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Cana fiton takimin me Vangjelin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Gusht 2011 02:59   pdfShtypEmail
lorik_canaDy lojtaret e kombetares se Shqiperise, Lorik Cana dhe Kristi Vangjeli u vune perballe njeri-tjetrit ne mbremjen e se dieles ne miqesoren qe skuadrat e tyre respektive Lazio dhe Aris zhvilluan midis tyre. Te dy futbollistet shqiptare u aktivizuan si titullare. Lazio fitoi 2-0 nderkohe qe Vangjeli ne minuten e 47-te shkaktoi nje nderhyrje te parregullt brenda zones ndaj sulmuesit italian Rocchi dhe gjyqtari akordoi 11-metersh te cilin e humbi Cisse. Rocchi dhe Cissee shenuan golat ne pjesen e pare per Lazion, per te cilen ne pjesen e dyte nje figure te mire beri edhe Lorik Cana i cili u dallua per lojen e tij pozicionale dhe spikati per disa nderhyrrje decizive dhe vendimtare per skuadren e tij. 

busy
komente