HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Besart Berisha transferohet ne Australi
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Gusht 2011 21:39   pdfShtypEmail

besart_berisha_training_thumbBesart Berisha, ish sulmuesi i kombetares shqiptare eshte transferuar ne Australine e larget. Lajmi eshte konfirmuar sot ne mediat kosovare ku vete Berisha ka pohuar largimin nga Arminia Bielefeld. Ai ka nenshkruar per kampionen e Australise skuadren Brisbane Roar. Berisha ne vitin e fundit nuk gjeti shume hapesira ne formacion tek Arminia dhe qe nga fillimi i veres, kur nisi merkato ishte vene ne kerkim nje skuadre te re. Fillimisht ai mendonte per te  luajtur ne Europe por oferta e ardhur se fundmi nga Australia e larget e ka bindur sulmuesin 26 vjecar.


busy
komente