HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Laurent Blanc shpall listen e lojtareve per dy ndeshjet eleminatore
nga AlbaniaSoccer   E premte, 26 Gusht 2011 07:46   pdfShtypEmail

laurent_blanc_trajner_kombetares_francezeTrajneri i kombetares Franceze, Laurent Blanc ka shpallur listen e lopjtareve qe do te jene te grumbulluar per dy ndeshjet eleminatore qe “gjelat” do te zhvillojne me Shqiperine ne 2-Shtator dhe me Rumanine ne 6-Shtator. Ai kerkon te marre maksimumin e pikeve ne keto dy perballje per te siguruar kulifikimin direkt per ne fazen e finaleve te Euro 2012. Ne listen e tij bije ne sy rikthimi Franck Ribéry ne kombetare. Gjithashtu pas demtimit rikthet dhe Patrice Evra.

Lista e lojtareve te grumbulluar:


Portiere :
Cédric Carrasso (Bordeaux), Hugo Lloris (Lyon), Steve Mandanda (Marseille)

Mbrojtes :
Eric Abidal (FC Barcelone, ESP), Patrice Evra (Manchester United, ANG), Younes Kaboul (Tottenham, ANG), Laurent Koscielny (Arsenal, ANG), Adil Rami (Valence, ESP), Anthony Réveillère (Lyon), Bacary Sagna (Arsenal, ANG)

Mesfushore :
Yohan Cabaye (Newcastle, ANG), Alou Diarra (Marseille), Yann M'Vila (Rennes), Florent Malouda (Chelsea, ANG), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris-SG), Samir Nasri (Manchester City, ANG), Mathieu Valbuena (Marseille)

Sulmuese :
Karim Benzema (Real Madrid, ESP), Kevin Gameiro (Paris-SG), Guillaume Hoarau (Paris-SG), Jérémy Ménez (Paris-SG), Loïc Rémy (Marseille), Franck Ribéry (Bayern Munich)


busy
komente