HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Pese mungesa te konfirmuara per Shqiperine kunder Luksenburgut
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Shtator 2011 15:02   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjePas kater ditesh kombetarja kuqezi do te luaj ndeshjen e rradhes per eleminatoret EURO 2012 kunder Luksenburgut. Kuzhe eshte ne hall shume te madh per te bere formacionin. Pese lojtare jane te konfirmuar qe do te mungojne. Ndeshja me Francen solli pasoja per kuqezinjte tane. Lorik Cana dhe Armend Dallku jane ndeshkuar me kartona te verdhe dhe do te mungojne te skualifikuar. Andi Lila po ashtu nuk ka perfunduar akoma pezullimin prej dy ndeshjesh ndersa Ervin Bulku dhe Debatik Curri kane probleme muskulare dhe me shume mundesi ngelen pa luajtur per tre apo kater javet e ardhshme. Nuk dihet se cfare zgjidhje do te gjeje Kuzhe per te bere nje formacion fitues e marre tre piket kunder Luksenburgut.


busy
komente