HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Shqiperia "komike" me fanellat
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 08 Tetor 2011 13:12   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja e Shqiperise ne eliminatoret e EURO 2012 doli me nje version te ri te fanellave, vendosjen e flamujve te dy shteve ne perballjen e tyre. Ideja me e ulet qe mund ti besh kombit tend, qe ne fanellen tende kombetare te bashkangjisesh flamurin e kombit tjeter. Shqiperia ishte i vetmi vend qe ne keto eliminatore u paraqit me kete ide, qe ndoshta ne Federate e shikojne si  "gjeniale", por qe aktualisht eshte me ofenduesja. Imagjino sikur Shqiperia te zhvillonte nje ndeshje me Serbine sa mire kishte per tu pritur kjo ide nga shqiptaret? Vendosja e flamurit serb ngjitur me ate shqiptar

Ketu nuk behet fjale per nacionalizem, qe ne kete rast tregon qe Shqiperia nuk ka fare, por behet fjale per respekt te ngjyrave dhe emrit te shtetit tone. Eshte fanella e kombetares dhe perfaqeson shtetin tone, SHQIPERINE, jo Francen jo Rumanine e asnje tjeter. Respektimi i ngjyrave eshte prej aty ku fillon suksesi per te perfaqesuar me dinjitet vendin. Mund te shkruhet emri i skuadrave qe luajne, por "asnjehere" nuk mund te paraqitesh flamurin e skuadres kundershtare ne fanellen e kombetares.


busy
komente