HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Dallku: Hakmarrje rumuneve per disfaten 6-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Tetor 2011 23:36   pdfShtypEmail

armend_dallkuNe konference per shtyp sot bashke me Bogdanin ka qene edhe mbrojtesi Armend Dallku. Sipas tij kunder Rumanise duhet fituar per te mbyllur eleminatoret me nje fitore. Sipas tij humbja me Francen ka qene e pritshme edhe pse duhej te ishte bere me mire pasi mundesite jane. “Duhet te hakmerremi per ate humbje 6-1 qe pesuam ne Rumani ne edicionin e kaluar. E nisem hakmarrjen ne ndeshjen e ketyre eleminatoreve ne Rumani duke barazuar. Nuk ka diferenca te medha mes dy skuadrave dhe kete e kemi treguar ne fushe. Duhet te fitojme per te shperblyer besimin qe kane pasur tifozet kuqezi gjate ketyre ndeshjeve. Kam besim se do t’ja dalim”, tha Dallku. Ndeshja mes Shqiperise dhe Rumanise do te luhet te marten ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa”, ne oren 21.00.


busy
komente