HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012/ Kuzhe publikon formacionin, Bakaj ul Hyken ne stol
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Tetor 2011 22:50   pdfShtypEmail

kombetarja_stervitjeNje dite para ndeshjes, ne konferencen per shtyp trajneri i kombetares Josip Kuzhe ka zbardhur formacionin qe do te hedhe ne fushe nga minuta e pare kunder Rumanise. Ne 11-tshen e tij, kroati ka sjelle disa surpriza. Me e madhja eshte ulja ne stol e Hykes per Bakajn dhe aktivizimi i Sabien Lilaj nga minuta e pare. Kuzhe ka menduar te luaj me modulin 4-4-2 me Salihin e Bogdanin se bashku ne sulm.

Formaciani anti Rumani (4-4-2)

Ujkani

Dallku Teli Cana Lila

Roshi Lala Lilaj Bakaj

Salihi Bogdani


busy
komente