HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Maqedoni-Shqiperi do te luhet ne nje stadium te rrenuar
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Nentor 2011 01:05   pdfShtypEmail

stadium_prilepFFM ose ajo qe quhet Federata Maqedonase e Futbollit ka zgjedhur qe ndeshja miqesore me Shqiperine te luhet ne Prilep. Stadiumi “Goce Delcev” ka nje kapacitet prej 15 000 vendesh por ajo qe eshte teper shqetesuese eshte gjendja e mjerueshme e ketij impianti futbollistik te ndertuar vite me pare. Kjo ndeshje miqesore ka vlera per te dyja ekipet kombetare dhe meritonte te zhvillohej ne ndonje stadium tjeter ne Maqedoni, me te tjera kushte. “Goce Delcev” eshte stadiumi ku luan skuadra e Pobedes por vitet e kane amortizuar dhe kthyer ne nje stadium te papershtatshem per ndeshje te nivelit nderkombetar, qofshin keto edhe miqesore. Maqedoni – Shqiperi do te luhet ne daten 15 nentor, ne oren 13:00 dhe ky nje orar fare i papershtateshem.

Ja bilanci i perballjeve te deritanishme:

Shqiperi 0:0 Maqedoni

17/11/2010, Korçe, miqesore

Shqiperi 0:1 (0:1) Maqedoni

07/02/2007, Tirana, miqesore

Maqedoni 3:1 (2:0) Shqiperi

20/08/2003, Prilep, miqesore

Maqedoni 0:0 Shqiperi

05/01/2002, Manama, miqesore

Maqedoni 1:0 (1:0) Shqiperi

26/04/2000, Prilep, miqesore

Shqiperi 2:0 (0:0) Maqedoni

10/02/1999, Tirane, miqesore

Maqedoni 5:1 (2:0) Shqiperi

14/05/1994, Tetove, miqesore


busy
komente