HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Edhe gjermani Kstner i thote jo Shqiperise
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Nentor 2011 23:44   pdfShtypEmail

lorens___gunther__kostneyFederata Shqiptare e Futbollit nuk ka qelluar ne shenje per te dyten here rradhazi. Pas Besnik Hasit ka ardhur refuzimi i dyte. Gjermani Kestner i ka thene jo Shqiperise dhe ofertes qe presidenti i FSHF-se Armando Duka i ka bere atij sot. Arsyet pse Lorenz Gynter Kestner, trajneri i të rinjve te Volfsburgu, ka refuzuar nuk jane akoma te qarta. Federata Shqiptare e Futbollit i kishte propozuar atij nje kontrate dy vjecare dhe nje rroge te ngjashme me ate qe merrte edhe Josip Kuzhe. Gjermani nuk ka pranuar. Tani duhet gjetur medeomos nje emer tjeter. Nje gje eshte e sigurte, se ne dy miqesoret e ketij muaji trajner do te jete zevendesi i Kuzhes, Dzemal Mustedanagic.


busy
komente