HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia udheton me autobus drejt Maqedonise
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Nentor 2011 19:51   pdfShtypEmail

kombetatja_zbret_autobuzKombëtarja shqiptare e futbollit është nisur drejt Maqedonisë ne një udhëtim prej rreth 4-orësh, ku do te zhvilloje miqësoren e radhës përballë skuadrës se drejtuar nga uellsiani Xhon Toshak.

Nen drejtimin e zv/trajnerit Xhemal Mustedanagic, menjëherë pas humbjes me Azerbajxhanin, kuqezinjtë kane zhvilluar një seance stërvitore duke u ndare ne dy pjese: ne njërën ane formacioni baze dhe ne tjetrën futbollistet qe nuk u aktivizuan.

Edhe ditën e sotme skuadra ka zhvilluar një seance te lehte. Ndërkohë, ashtu si kuqezinjtë pa tre lojtare kryesore te formacionit edhe skuadra kundërshtare vjen për këtë takim me mungesa. Për Maqedoninë do te mungojnë Noveski, Popov, Trickovski dhe mbi te gjitha Goran Pandev te gjithë te dëmtuar.

Grumbullimi i ekipit kombëtar do te behet ne qytetin e Strugës, ndërsa takimi do te zhvillohet ditën e marte ne stadiumin “Goce Delcev” te Prilepit ne orën 13:00. Me këtë takim kuqezinjtë i japin fund edhe ndeshjeve për vitin 2011.


busy
komente