HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja / Dy italianë,për një vend ne Kombetare
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Nentor 2011 23:08   pdfShtypEmail
albania_against_hungaryDy trajnerë italiane ditet e fundit i kane menjanuar emrat e tyre per tu kolauduar me klube te ndryshme ne Serie A dhe B edhe pse kane patur oferta. Mesohet nga mediat italiane se trajneret Mario Beretta dhe Giani De Biasi jane ne pritje per te mesuar nese e ardhmja e njerit prej tyre do te lidhet me drejtimin e kombetares se Shqiperise, per kete arsye ata kane anashkaluar disa oferta lokale me skuadra te tilla te njohura ne Itali si Roma apo Torino. Beretta ka qene trajneri i Bogdanit kur sulmuesi shqiptar luante me Sienen ne kampionatin italian te Seria A.

Që pas largimit te Josip Kuzhes nga drejtimi i stolit kuq e zi dhe mospranimit te Besnik Hasit - kandidatit kryesor, presidenti Duka duket sikur nuk ka deshire te nxitohet per zgjedhjen e tij te rradhes.

Giovanni Nappi

busy
komente