HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Tifozat Kuqezi, ndeshje bamiresie ne “Qemal Stafa”
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 03 Dhjetor 2011 21:41   pdfShtypEmail

tifo_kuq_e_zi_rrugveTifozet Kuqezi organizojne ne daten 9 dhjetor nje aktivitet bamiresie. Perkrahesit e zjarrte te kombetares kane menduar ti vijne ne ndihme femijeve jetime. Nuk do te kete vetem nje ndeshje futbolli por ne kete aktivitet bamiresie do te marrin pjese disa kengetare dhe te ftuar te tjere special te cilet do ta bejne te jete nje feste. Cmimi biletes do te jete 200 leke dhe te gjithe te ardhurat qe do te grumbullohen do te shkojne per bamiresi ne Shtepine e Femijeve te Tiranes.

Nje formacion prej 11-te lojtares nga tifozet Kuqezi do te ndeshet me nje formacion nga qendra mediatike “Kurajo”. Kjo miqesore bamiresie do te zhvillohet ne daten 9 dhjetor, ne oren 14:00.


busy
komente