HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mediat italiane sjellin Donadonin ne Shqiperi
nga AlbaniaSoccer   E premte, 09 Dhjetor 2011 00:15   pdfShtypEmail

roberto_donadoniRoberto Donadoni mund te marre drejtimin e kombetares shqiptare. Mediat italiane se fundmi kane bere te ditur se kjo piste mund te realizohet. Shkohet me tej me kete lajm kur thuhet se ish trajneri kombetares italiane eshte takuar me kreun e Federates Shqiptare te Futbollit Armando Duka.

Donadoni  mendohet se do te jete trajneri qe do te marre ne dore nje projekt te madh per te ndertuar kombetaren kuqezi. Presidenti FSHF-se gjate diteve te fundit ka zhvilluar nje vizite pune ne Itali ku ka takuar disa teknike te ndryshem, por emri i Donadonit mesohet ti kete mbetur me teper ne mendje.

Vendosni baste me www.Betsonic.com per shanset me te mira per te fituar

Asgje nuk ka te konfirmuar ne kete lajm, pasi emra te ndryshem dhe te bujshem jane perfolur qe pas largimit te Josip Kuzhes.

Zyrtarisht per te mesuar emrin e trajnerit te ri duhet pritur muaji janar, kur kreu i FSHF-se do te zgjedhe perfundimisht se kujt do tja besoje kombetaren.

 

 


busy
komente