HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Mediat italiane e bejne te kryer, De Biasi trajneri Shqiperise
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 12 Dhjetor 2011 22:46   pdfShtypEmail

giani_de_biassiPortali sportiv italian Sportmediaset.it ka raportuar sot se Gianni De Biasi do te jete trajneri i per kombetaren e Shqiperise. “Tratativat jane ne rruge te mbare dhe De Biasi me shume mundesi do te zyrtarizohet ne si trajneri i ri per Shqiperine”, raportonte kjo faqe.

Ky trajner ka nje CV te pasur dhe ne Serine A italiane ka drejtuar shume skuadra. Si trajner e ka nisur karrieren ne vitin 1990 dhe ne vitet e fundit ka drejtuar Torinon, Levanten dhe se fundmi Udinezen.

Mediat italiane e bejne te kryer por per te qene zyrtare duhet pritur fjala e kreut te FSHF-se Armando Duka.

 


busy
komente