HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Elvin Beqiri : Pres nje ftese nga kombetarja pasi kam ende per ti dhene!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 20 Dhjetor 2011 14:16   pdfShtypEmail

Elvin_BeqiriMbrojtesi i njohur shkodran pas nje demtimit qe pati ne ligamentet e gjuri eshte rikuperuar dhe i eshte rikthyer fushes se lojes me ekpin e tije Kazar Lankaran. Me kete rast Albaniasoccer.com zhvilloi nje bisede ekskluzive me lojtarin.

Albaniasoccer.com : Ne radhe te pare cila eshte gjendja juaj fizike aktuale?

Elvin Beqiri : - Kam filluar te luaj para nje jave. Kemba duket mire deri tani kurse formen akomba se kam marre tamam, por kryesorja eshte qe s’kam dhimbje te gjuri.

Albaniasoccer.com : Gjate mungeses tende Kazari humbi pak terren ne kampionat. Mendon qe me rikthimin tend gjerat do te permiresohen duke pare qe me ty ne fushen e lojes ne dy ndeshje ekipi grumbulloi 4-pike?

Elvin Beqiri : - Rezultatet e dobeta tham qe s’kane qene vetem nga mungesa ime, Thjesht ishte periudhe e keqe qe e kalon cdo ekip. Tani me ardhjen e trajnerit te ri gjerat jane rregulluar pak, por perseri duhet pune se kampionati eshte i gjate.

Albaniasoccer.com : Heren e fundit qe kombetarja te beri nje ftese nuk pate mundesi te luaje nga demtimi. Beson se tani do te vije nje ftese per ndeshjet e ardhshme?

Elvin Beqiri : - E kam thene edhe ne disa intervista te tjera, perderisa aktivizohem rregullisht me ekipin sigurisht qe e pres ftesen sepse kam akoma forca te luaj me kombetaren.Tani per tani po mundohem te kape formen qe kam pasur para demtimit qe pata, te tjerat nuk jane ne doren time.

Albaniasoccer.com : Si e cileson ardhjen e De Biasit ne krye te pankines shqiptare?

Elvin Beqiri : - Duke pare se nga vjen trajneri, nga cila shkolle me duket se eshte bere nje zgjedhje e mire. Per me gjate tja leme kohes pasi trajneri vleresohet nga rezultatet qe merre.

Albaniasoccer.com : Te falenderojme per biseden dhe te urojme suksese.

Elvin Beqiri : - Faleminderit Albaniasoccer.com dhe shfrytezoi rastin ti uroj te gjithe lexeuesve te faqes tuaj festat e fund vitit.

Intervistoi per Albaniasoccer.com: Kel Naraci


busy
komente