HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bullgari/ Armando Vajushi gol dhe tre asiste ne debutim!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Janar 2012 06:20   pdfShtypEmail
armando_vajushiTalenti shkodran Armando Vajushi ka treguar vlerat e tij qe ne ndeshjen e pare me skuadren e Liteksit ku eshte transferuar vetem para pak ditesh. Ne ndeshjen e pare miqesore me ekipin bullgar, Vajushi ka shenuar gol dhe ka dhuruar tre asiste. Liteks ka fituar me rezultatin e thelle 6 me 0 ndaj modesteve te Hobres. Sulmuesi shkodran ka luajtur me ekipin e titullareve ne pjesen e dyte duke bere gjera mjaft te mira ne fushe. Kjo ishte edhe fitorja e pare e trajnerit te ri te Liteks, Hristo Stoickov ne krye te skuadres. Vajushi la Vllaznine per Liteksin vetem para pak ditesh e tani e pret nje karriere tre aventure e re ne kampionatin bullgar.

busy
komente