HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Qeveria ben prapakthehu, nuk ka para per stadiumin e ri
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Janar 2012 23:30   pdfShtypEmail
fshf_stadiumiNe mungese te fondeve dhe krizes financiare qe ka prekur Europen dhe Shqiperine shto ketu dhe burokracite e tejzgjatura, eshte anulluar projekti per ndertimin e stadiumit te ri, i cili sipas premtimeve te kryeministrit Berisha do te perfundonte brenda vitit 2012. “Stadiumi nuk eshte me prone e jona, por eshte krijuar nje shoqeri aksionere ku pjesen dermuese te aksioneve e ka FSHF. Ne jemi aksioner ne ¼ e saj. Ky eshte nje projekt qe po shkon drejt perfundimit. Qeveria shqiptare dha nje fond, prej rreth 300 milion lekesh te reja, te cilat do te viheshin ne dispozicion te ndertimit te stadiumit te ri, por sigurisht qe duhet nje fond shume me i madh. Ne kete situate ekonomike boterore mendoj qe eshte bere me e veshtire per kedo per te siguruar fonde. Donatore te mundshem qe me pare mund te ishin te gatshem, tani jane me te kujdesshem ne dhenien e fondeve. Kjo mendoj eshte nje nga arsyet
kryesore se perse stadiumi nuk filloi ndertimin ne kete vit. Megjithate mendoj qe eshte nje projekt qe nuk do te ndalet, por nese do te ndertohet kete vit apo vitin e ardhshem kjo eshte jashte vullnetit tone”, deklaroi Ministri i Kultures, Rinise dhe Sporteve, Aldo Bumçi ne nje konference per shtyp dhene per mediat.

busy
komente