HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi / Berisha humbet penallti, shenon golin e barazimit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Janar 2012 18:42   pdfShtypEmail
besart-berishaBesart Berisha shenon perseri ne barazimin e Brisbane Roar, duke qene perseri ne qender te vemendjes per skuadren e tij. Skuadra vendase, e Melbourne Hearts shenoi e para ne minuten e 31-te golin e avantazhit. Tete minuta me vone, Brisbane eshte favorizuar me nje penallti te akorduar per ta, por Besart Berisha duke perfituar edhe nga mungesa ne takim e Henrique, ekzekutuesit te perhershem te penalltive per Brisbane, mori inisiativen dhe goditi topin nga pika e bardhe. Fatkeqesisht, topi perfundoi mbi tranverse, jashte.
Megjithate, sulmuesi shqiptar  Besart Berisha nuk u dekurajua dhe ne minuten e 70-te, barazon me nje gjuajtje me koke brenda zones. Ky ishte goli i 11-te i shenuar nga Berisha qe kryeson listen e golashenuesave me te mire te Liges. Me kete barazim, Brisbane vazhdon te ndodhet ne vend te dyte te Liges Australiane.

busy
komente