HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Turqi/ Debatik Curri demtohet rende ne gju
nga AlbaniaSoccer   E premte, 27 Janar 2012 09:28   pdfShtypEmail

debatik_currri_genclerbirligiDuket një periudhë e pafat për lojtarin e kombëtares shqiptare Debatik Curri. Ai ka pësuar një tjetër dëmtim të rëndë në ndeshjen e përfunduar 2-2 ndaj Bursasporit, ditën e mërkurë.

Mesfushori kuqezi, që luan me klubin turk të Genclerbirligi, ka dëmtuar gjurin e këmbës së djathtë, pas një dueli me një kundërshtar në fillimin e takimit. Sipas informacioneve të para, kosovari do të qëndrojë jashtë fushave të blerta për të paktën 3-4 muaj.


"Ishte një dëmtim i rëndë, pas një dueli jo edhe aq të rrezikshëm me një prej sulmuesve të Bursasporit. Kam dëmtuar ligamentet e gjurit, lëndim që e kam patur edhe më përpara, kështu që sipas mjekëve do të mungoj të paktën 3-4 muaj", deklaroi Curri, që duket ka humbur sezonin.


busy
komente