HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Shqiperia humbet serish dy vende ne renditje
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 07 Mars 2012 14:16   pdfShtypEmail

fifa_logo-newKombetarja jonë, pas humbjes së ndeshjes miqësore me Gjeorgjine me rezultatin 2-1, tashmë renditet në vendin e 80-të klasifikimit me 432-pikë.

Në kryesim qëndrojnë gjithmonë kampionët në fuqi të Europës dhe Botës, spanjollët e Del Bosque, të ndjekur në vend të dytë nga hollandezët të cilët kanë spostuar Gjermaninë në vend të tretë të kësaj renditjeje.


Bie në sy gjithashtu rikthimi i Argjentinës në dhjetëshen e parë të ekipeve më të mira të botës pas një mungese një mujore. Ekipi i Messit renditet në vendin e 8-te.


Për renditjen e muajit shkurt janë marrë parasysh 91-ndeshje, ku shumica kanë qenë takime miqësore.


Renditja e ardhshme FIFA do të publikohet më 11-Prill 2012.


busy
komente