HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi-Iran me 27-Maj, ne Stamboll
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 07 Maj 2012 16:40   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golKombëtarja shqiptare e futbollit gjen një tjetër skuadër për te zhvilluar miqësoren e dyte ne muajin maj. Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar takimin miqësor kundër një tjetër skuadre aziatike, kombëtaren e Iranit.

Takimi do te zhvillohet ne 27 maj ne kryeqytetin turk te Stambollit. Ndërkohë ne Madrid do te zhvillohet miqësorja e pare kundër kombëtares se Katarit. Kuqezinjtë do te grumbullohen ne Tirane menjëherë pas përfundimit te takimeve me skuadrat e tyre ne kampionatet respektive. Ne këto dy miqësore tekniku italian De Biasi pritet te grumbulloje disa emra te rinj si portierë, Berisha i Kalmarit te Suedisë apo Megrim Mavraj i Greuther Furth.


busy
komente