HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi-Katar 2-1, Bogdani rekord
nga AlbaniaSoccer   E martë, 22 Maj 2012 22:18   pdfShtypEmail

bogdani_ndaj_danimarkesShqiperia ka fituar ndeshjen miqesore me Katarin me rezultatin 2-1. Gjithcka eshte zhvilluar ne Madrid ne stadiumin Ray Vellecano.

Kuqezinjte e drejtuar nga trajneri italian Gianni De Biasi kane kontrolluar te gjithe takimin duke ushtruar presion perballe kundershtareve nga Katari. Ne pjesen e pare lojtaret tane krijuan shume raste te pastra per shenim por nuk arriten te realizojne edhe per fat te portjerit kundershtar.

Pjesa e dyte fillon me gol qe ne minuten e saj te pare dhe autor eshte Bakaj i cili me zgjuarsi e ka kaluar topin mbi portjerin e Katarit.

Pa kaluar vetem pak minuta mesfushori sulmues e i shpejte Vila ka fituar te drejten e nje 11 metershi te cilin e kthen ne gol Bogdani i cili ngjitet ne kuoten e 16 golave duke u diferencuar edhe me nga ndjekesit e tjere Bushi, Kushta etj.

Pas ketij rezultati futbollistet e Katarit shkurtojen diferencen ne 2-1 nderkohe qe ne rastet e tjera lojatret e Shqiperise nuk kane mundur te realizojne golin e trete, ndonese Agolli nga 25 metra ka tronditur tranversen e portes se Katarit.

Ne kete takim trajneri De Biasi i ka aktivizuar pothuajse te gjithe lojtaret e seleksionuar me rastin e ketyre takimeve miqesore. Te vetmit qe nuk kane mundur te hyjne ne fushen e lojes kane qene Koliqi, Fagu e Veliaj.


busy
komente