HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kritikohet De Biazi per barazimin me Moldavine
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 16 Gusht 2012 14:31   pdfShtypEmail

giani_de_biassiBarazimi ne testin e fundit miqësore te kombëtares shqiptare ndaj Moldavisë ne prag te eliminatoreve te botërorit nuk është pare me sy te mire nga analistet sportive ne vend te cilët kane vene nen akuze trajnerin De Biazi për zgjedhjen ne formacion dhe organizimin ne fushe. Sipas tyre barazimi 0-0 ne “Qemal Stafa” ka ardhur nga eksperimentet e sforcuara te trajnerit me një formacion jo te menduar mire. Ne prag te sfidës se pare eliminatore ndaj Qipros tekniku italian duhet te beje përfundimisht një zgjedhje përfundimtare ne formacion duke i besuar një grupi dhe ndoshta duke sakrifikuar edhe disa lojtare qe janë provuar dhe qe nuk mund te japin me shume. Edhe pse është bere një pune e madhe ne afrimin e lojtareve te rinj kolaudimi i kombëtares shqiptare kërkon me tepër kohe ne nivelet e dëshiruara . Edhe ne këto eliminatore duke pare 90-minutat ndaj Moldavisë, Shqipëria pritet te shpalose një tjetër sezon eksperimental.


busy
komente