HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Kapiten, Cana do te jete ne fushe
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Shtator 2012 17:13   pdfShtypEmail

lorik_cana_bendtner_ndeshjaKapiteni i kombëtares shqiptare te futbollit Lorik Cana ka deklaruar se pavarësisht dëmtimit dhe një gjendjeje jo optimale, do te jete ne fushe qe ne startin e këtyre eliminatoreve te botërorit përballë Qipros.

Futbollisti i Lacios u dëmtua ne shpine gjate një stërvitjeje dhe mungoi ne formacionin roman ne dy ndeshjet e fundit ne kupën UEFA dhe kampionat. Ndërkohë, edhe Cana, ashtu si trajneri De Biazi i ka bere thirrje skuadrës te mos nënvlerësojë kundërshtarët e Qipros, pasi ata nuk kane asnjë lidhje me skuadrën qe u mund ne Tirane 6-1 ne miqësoren e 2009.

I pyetur për ndeshjen e etiketuar si speciale përballë Zvicrës, kapiteni i kuqezinjve u shpreh se fokusimi i kombëtares është te ndeshja e pare për t’i bere një start sa me te mire këtyre eliminatoreve. Këtë sezon duke pare edhe kundërshtarët, Shqipëria ka ne dore te grumbulloje sa me shume pike ne shtëpi.


busy
komente