HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi e mban sekret formacionin!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 06 Shtator 2012 19:28   pdfShtypEmail

giani_de_biassi24 ore nga fillimi i ndeshjes se tij te pare zyrtare ne pankinen e kuqezinjve, trajneri De Biazi e ka mbajtur sekret formacionin qe do te hedhe ne fushe ndaj Qipros. Tekniku Italian deklaroi se i ka te gjithë lojtaret te gatshëm për te zbritur ne fushe ndërsa vlerësoi edhe njëherë kundërshtarin ne këtë sfide te pare për eliminatoret e botërorit.

Duke pare edhe stërvitjet e fundit tekniku Italian duket se e ka ndare mendjen për te future ne fushe qe nga minuta e pare dy prurjet me te reja Meha dhe Kukeli. Shqipëria pritet te luaje me Ujkanin ne porte, ndërsa ne mbrojte do te jene Dallku, Cana, Mavraj dhe Andi Lila. Përpara tyre do te rreshtohen Bulku dhe Meha ndera ne nga krahët ne mesfushe do te jene Alban Meha ne te majte dhe Vila ose Rroshi ne te djathë. Ne sulm pritet ti besohet dyshes Bogdani-Armando Sadiku.


busy
komente