HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Aeroporti i Zyrihut kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Shtator 2012 21:43   pdfShtypEmail

tifo_kuq_e_zi_rrugveKombëtarja shqiptare e futbollit ka mbërritur rreth mesditës ne Zvicër ku do te përballet me vendasit ne takimin e dyte eliminatore te botërorit. Ne aeroportin e Zyrihut kuqezinjve te drejtuar nga De Biazi e te shoqëruar edhe nga delegacioni zyrtar i federatës se futbollit iu i është bere një pritje madhështore dhe entuziaste nga tifozë te cilët kishin dale enkas për tu përshëndetur me futbollistet. Kombëtarja shqiptare është zhvendosur me pas ne qytetin e Lucernes atje ku atmosfera pritet te jete me zjarrte sidomos ne stadiumin Suisspor Arena. Për një gjë tashme nuk ka pike dyshimi. Edhe ne Zvicër kuqezinjtë duke pare interesimin e shumte te tifozëve do te ndihen si ne shtëpinë e tyre edhe ne këtë sfide te radhës.


busy
komente