HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Zvicer-Shqiperi sot ne oren 20:30 ne “Suissport Arena”
nga AlbaniaSoccer   E martë, 11 Shtator 2012 14:32   pdfShtypEmail

shqiperiaShqipëria do te përballet sonte ne mbrëmje, ne “Suissport Arena” te Lucernes, ne takimin e dyte eliminator te botërorit, ndaj Zvicrës, ne një përballje qe brenda ka vështirësinë, emocionin, ndërsa ndjenjat nacionaliste kane dale ne pah me shume se kurrë.

Komuniteti shqiptar, i dyti për nga madhësia, ne Zvicër ka pritur me entuziazëm kuqezinjtë qe ne aeroport ndërsa ne stadium përkundër mediave vendase qe deklarojnë se do jene 6 mije shqiptare, presidenti i Federatës Shqiptare te Futbollit, Armand Duka, ka deklaruar se pritet te jete një numër me i madh.

Dueli i sotëm Zvicër-Shqipëri cilësohet ndryshe dhe derbi i Shqipërisë. Kosova papritur ka marre një rol kryesor edhe ne këtë ndeshje, si furnizuesja me e madhe e dy ekipeve, me plot 9 lojtare ne fushe nga te cilët 3 ne kampin kundërshtar: Xhaka, Behrami, Shaqiri. Por përkundër emocioneve, flamujt e shumte kuqezi, himni kombëtar, nga tifozeria pritet një rezultat pozitiv ne këtë takim te dyte eliminator për te përsëritur suksesin e Qipros.


busy
komente