HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi shpall lojtaret anti-Islande
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Tetor 2012 17:07   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseTrajneri i Kombetares se Shqiperise Gianni De Biazi ka shpallur listen e lojtareve te cilet do te jene te grumbulluar per takimin me Islanden ne Stadiumin Kombetar "Qemal Stafa" te premten me ate 12. Ne kete grup trajneri italian ka parashikuar edhe ata qe do  te jene ne dispozicion te tij per takimin pas tre ditesh me Slloveniwne po ne Tirane me date 16.10.2012

Portier

1-Samir Ujkani (05.07.1988-Palermo)

2-Etrit Berisha (10.03.1989-Kalmar)

3-Orges Shehi (20.09.1977-SK Skenderbeu)

Mbrojtes

4-Lorik Cana (27.07.1983-SS Lazio)

5-Armend Dallku (16.06.1983-Vorskla Poltava)

6-Tefik Osmani (25.02.1985-KF Vllaznia)

7-Andi Lila (12.02.1986-PAS Jannina)

8-Mergim Mavraj (09.06.1986-Sppg Greuther Furth)

9-Debatik Curri (28.12.1983-Genlcerbirligi)

10-Renato Arapi (28.08.1986-SK Skenderbeu)

11-Franc Veliu (11.11.1988 KF Flamurtari)

Mesfushore

12-Jahmir Hyka (08.03.1988-Luzern)

13-Emiljano Vila (12.03.1988-PAS Jannina)

14-Burim Kukeli (16.01.1984-FC Zurich)

15-Ansi Agolli (11.10.1982-Qaraback)

16-Sabien Lilaj (10.02.1989-SK Skenderbeu)

17-Gilman Lika (13.01.1987-KF Tirana)

18-Ervin Bulku (03.03.1981-Sepahan)

Sulmues

19-Armando Sadiku (27.05.1991-Lugano)

20-Alban Meha (26.04.1986-Paderborn)

21-Hamdi Salihi (19.01.1984-DC United)

22-Odise Roshi (22.05.1991-FSV Frankfurt)

23-Erjon Bodgani (14.04.1977-Siena)

24-Edgar Çani (22.07.1989-Polonia Varshava)


busy
komente