HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Ujkani pret shpjegim nga De Biazi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 23 Tetor 2012 13:53   pdfShtypEmail

sajmir_ujkani_novaraPortieri i Palermos, Samir Ujkani, nuk e ka me tapi portën e Kombëtares shqiptare në futboll. Këtë as që e pretendon ai.

Ai thotë se e ka merituar një arsyetim sado të vogël nga trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, për lënien e tij në stolin e rezervave për ndeshjen eliminatore të Botërorit ‘Brazili 2014’ kundër Sllovenisë.

Në vend të Ujkanit, porta kundër Sllovenisë iu besua portierit tjetër, Etrit Berisha.


Në të vërtetë, Ujkani ishte më i kritikuari në Shqipëri për paraqitjen në ndeshjen e humbur eliminatore kundër Islandës (1:2). Për dy golat e pësuar, faji kryesor nga mediat iu vu atij.


Trajneri De Biazi, nuk e kritikoi publikisht paraqitjen e Ujkanit, por, sipas Ujkanit, këtë nuk e bëri as në grumbullimet e ekipit, po as që e njoftoi se kundër sllovenëve do të ishte rezerve.


busy
komente