HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Puna një-vjeçare e De Biasit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 16 Nentor 2012 18:06   pdfShtypEmail

de_biasi_PrezantimiPas miqësores me Kamerunin, tekniku i kombëtares De Biasi ka bere një rezyme te punës se tij ne harkun kohor te nje viti. Sipas numrit një te kuqezinjve bilanci duket pozitiv, skuadra është e ekuilibruar tashme dhe ajo mund te kërkoje me shume nga njëra ndeshje ne tjetrën. Por çfarë i mungon kësaj kombëtare qe te jete mes pretendenteve ne grupin eliminator. Dy lojtaret e rinj qe De Biasi futi qe nga minuta e pare ne fushe me Kamerunin Arapi dhe Lilaj e kane përshkruar si mjaft te mire paraqitjen e skuadrës ne këtë miqësore duke deklaruar se skuadra po punon me ritëm te larte ne çdo ndeshje. Takimi i radhës për kombëtaren shqiptare do te jete ne 22 mars te vitit te ardhshëm ne Norvegji e vlefshme për eliminatoret e botërorit.


busy
komente