HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kosova&Vokrri mirenjohje per Presidentin Duka
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Dhjetor 2012 09:10   pdfShtypEmail

duka-armandNe ditene 100 vjetorit te Pavaresise Presidneti i Federates se Futbollit te Kosoves Fadil Vokrri ne emer te futbollit kosovar per ndihmen dhe lobimimet e fuqishme per pranimin ne UEFA dhe FIFA i ka dorezuar Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit nje pllakate mirenjohje te vecante.

Motivi, dedikimi dhe  permbajtja e kesaj dhurate ka marre perzemersisht falenderimet e Presidentit Duka i cili nenvizoi se eshte nje moment shume i mire per mua personalisht qe me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise dhe Festes shekullore te Flamurit te mirepres  nga Kosova  nje nderim kaq te madh. Kjo gje tha Duka me obligon per te ardhmen per nje pune me te madhe ne te mire te futbollit tone te perbashket.


busy
komente