HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Lorik Cana, mes më të pëlqyerve në Europë
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Janar 2013 16:57   pdfShtypEmail
LORIK_CANAËshtë lojtari më i dashur nga tifozët shqiptarë kudo që ndodhen. Në klubet ku ka luajtur ka qenë gjithmonë një prej idhujve të fansave.

Për këtë arsye, nuk është çudi edhe verdikti që Lorik Cana është mes futbollistëve më popullorë në Europë.

Sipas një sondazhi të Institutit Ndërkombëtar të Historisë dhe Statistikave të Futbollit, IFFHS, kapiteni kuqezi renditet i teti në këtë klasifikim special.

I pari është renditur armeni Henrikh Mkhitaryan i cili aktivizohet te Shakhtar Donetsk, ndërsa pas tij janë boshnjaku Edin Džeko dhe sulmuesi gjerman, Miroslav Klose.

Cana është renditur menjëherë pas yllit portugez të Realit, Cristiano Ronaldo dhe kapitenit legjendar të Romës, Francesco Totti.busy
komente