HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqipëria anti Gjeorgji
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Shkurt 2013 18:29   pdfShtypEmail

shqiperia_feston_golKombëtarja do t’i bëjë disa eksperimente në miqësoren e radhës. Të paktën, kështu del nga lista e lojtarëve të grumbulluar të shpallur nga trajneri kuqezi, Xhani De Biazi.

Për miqësoren e së mërkurës ndaj Gjeorgjisë në “Qemal Stafa”, italiani ka thirrur 22 futbollistë, ndër të cilët bien në sy disa emra të rinj.

Një risi është mbrojtësi Elseid Hysaj që i ka bërë vend vetes tek Empoli në Itali, por edhe mbrojtësi i Tiranës, Dushku.

Në mesfushë, De Biazi kërkon të provojë Vucajn e Laçit, ndërsa emrat e tjerë janë pak a shumë ata që kanë qenë gjithnjë.

Në sulm, një shans i jepej sërish Bekim Balës të Spartës së Pragës, por edhe Armando Vajushit të Liteksit duke u lënë pushim Salihi dhe Edgar Çani.

Ekipi përfaqësues nis grumbullimin në ditën e parë të javës, pra këtë të hënë, ndërsa De Biazi do të japë një konferencë për shtyp.

Kombëtarja luan ndaj Gjeorgjisë si një përgatitje për sfidat eleminatore të kampionatit botëror ndaj Norvegjisë, të parën në Oslo më 22 mars dhe të dytën në fushën tonë në 7 qershor.


busy
komente