HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Stadiumi i ri kombëtar pritet të përfundojë në 2015
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Shkurt 2013 14:27   pdfShtypEmail

stadiumSuperliga shqiptare do të vazhdojë t’i luajë ndeshjet e saj në stadiumin ekzistues “Qemal Stafa” deri në përfundim të këtij sezoni. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur një gjë të tillë, ndërsa besohet se në muajt e verës do të nisin punimet për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar, të quajtur “Kuqezi”.

Presidenti i Federatës, Armand Duka, pohoi se ekziston një akord me qeverinë shqiptare për ndërtimin e stadiumit pikërisht në vendin ku ndodhet sot “Qemal Stafa”, ndërsa pak ditë më parë kryebashkiaku i kryeqytetit, Basha, deklaroi se stadiumi i ri mund të ndërtohej tek “Selman Stërmasi”.

Sipas parashikimeve të Federatës, nëse punimet do të ecin sipas ritmit normal, stadiumi i ri duhet të jetë gati në vitin 2015. Ky stadium parashikohet të ketë kapacitet prej 22 mijë vendesh.


busy
komente