HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirane/ Stadiumi “Qemal Stafa” mbyll dyert deri në prill
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Mars 2013 15:36   pdfShtypEmail

QemalStafaStadiumTiranaStadiumi “Qemal Stafa” mbyll dyert. Asnjë ndeshje e kampionatit nuk do të luhet në këtë impiant, të paktën për një muaj.

Futbolli do të kthehet aty më 26 mars, për miqësoren që Shqipëria do të luajë me Lituaninë.

Vendimi erdhi prej frikës se terreni mund të shkatërrohej edhe më tepër.

Kjo ishte fusha e vetme e mbetur. Nëse do të vazhdohej të luhej me këto ritme, garanci nuk do të kishte as ndeshja e 7 qershorit me Norvegjinë në kualifikueset e Botërorit 2014.

Mbyllja e stadiumit ndikon në mënyrë direkte te Tirana, Partizani dhe Dinamo.

Tre ekipet kryeqytetase duhet të gjejnë zgjidhje alternative, pra të luajnë në qytete të tjera.

Stadiumi “Qemal Stafa” do të qëndrojë i mbyllur deri në javën e parë të prillit. Dy ndeshje të rëndësishme si Tirana-Flamurtari dhe derbi Dinamo-Partizani duhet të luhen në fusha të tjera.

Impianti mund të hapet vetëm për takimin Tirana-Skënderbeu në javën e 21-të të Superligës.


busy
komente