HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shpallet lista anti Norvegji
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Mars 2013 11:40   pdfShtypEmail
komtare-luksmburgTrajneri i skuadres kombetare Xhiani De Biazi ka shpallur listen e lojtareve qe do te perfaqesojne Shqiperine ne dy ndeshjet e ardhshme te muajit Mars, ndaj Norvegjize dhe Lituanise (miqesore).
Bie ne sy grumbullimi per here te pare i lojtareve Migjen Basha dhe Valdet Rama.

Lista

Portiere

Samir Ujkani/Kievo
Etrit Berisha/Kalmar
Orges Shehi/Skënderbeu

Mbrojtesa

Lorik Cana/Lacio
Debatik Curri/Genshlerbirlixhi
Andi Lila/PAS Jannina
Mërgim Mavraj/Greuther Furth
Franc Veliu/Flamurtari
Elseid Hysaj/Empoli
Tefik Osmani/Teuta
Armend Dallku/Vorskla Poltava

Mesfushore

Odise Roshi/FSV Frankfurt
Alban Meha/Paderborn 07
Emiliano Vila/PAS Jannina
Migjen Basha/Torino
Ansi Agolli/Qarabak
Armando Vajushi/Liteks Loveç
Ervin Bulku/Sepahan
Valdet Rama/Real Valladolid
Sabien Lilaj/Skënderbeu
Jahmir Hyka/Lucern

Sulmuesa

Armando Sadiku/Lugano
Erjon Bodgani/Siena
Edgar Çani/Katania
Hamdi Salihi/Jiangsu

Trajner
Xhani De Biazi

busy
komente