HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Lorik Cana lendon kaviljen!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Mars 2013 19:39   pdfShtypEmail
Kombëtarja/ Cana dëmton kaviljen dhe vë në alarm kuqezinjtë
Kapiteni kombëtares kuqezi Lorik Cana ka pësuar një dëmtim për të prishur humorin e trajnerit Xhani De Biazi dhe të gjithë shokëve të skuadrës. Në seancën stërvitore të ditës së martë, Loriku ka pësuar një dëmtim në kavilje dhe ka përfunduar në fushën e gjelbër për të kërkuar ndihmën e mjekëve. Pas ekzaminimeve të para ka rezultuar një dëmtim serioz dhe mundësitë që Cana të mos rekuperohet në kohë për të premten janë të mëdha. 29-vjeçari ka vendosur akull në kavilje dhe tani pret të shohi se si do të reagoj këmba e tij për të vendosur më pas me trajnerin dhe mjekët për cfarë do të bëj në ndeshjen e të premtes. Shqipëria do të luaj të premten me Norvegjinë dhe prezenca e kapitenit në fushë është një nevojë e madhe.
Cana_bisedKapiteni kombëtares kuqezi Lorik Cana ka pësuar një lendim për të prishur humorin e trajnerit Xhani De Biazi dhe të gjithë shokëve të skuadrës. Në seancën stërvitore të ditës së martë, Loriku ka pësuar një dëmtim në kavilje dhe ka përfunduar në fushën e gjelbër për të kërkuar ndihmën e mjekëve. Pas ekzaminimeve të para ka rezultuar një dëmtim serioz dhe mundësitë që Cana të mos rekuperohet në kohë për të premten janë të mëdha. 29-vjeçari ka vendosur akull në kavilje dhe tani pret të shohi se si do të reagoj këmba e tij për të vendosur më pas me trajnerin dhe mjekët për cfarë do të bëj në ndeshjen e të premtes. Shqipëria do të luaj të premten me Norvegjinë dhe prezenca e kapitenit në fushë është një nevojë e madhe. 

Enea Shtrepi

busy
komente