HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Brazil 2014/ Norvegji – Shqipëri 0-1
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Mars 2013 22:37   pdfShtypEmail
Brazil 2014/ Norvegji – Shqipëri 0-1
Shqipëria ka marrë një fitore historike në Norvegji. Temperaturat e ulta të Oslos, nuk I kanë bërë përshtypje kuqezinjve që më ndihmën e katër mijë tifozëve shqiptar ja kanë dalë të marrin një sukses që do të mbahet mënd gjatë. Tre pikë të çmuara që tani I bëjnë të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen të besojnë tek ëndrra “Brazil 2014”. Ka qenë absolutisht një fitore e merituar, të cilën e kemi marrë nga këmbët dhe nuhatja për gol e Hamdi Salihit. Norvegjia ka pranuar verdiktin e fushës dhe tani shikon ti ndërlikohen pozitat në grupin E, aty ku Shqipëria do të qëndroj për disa muaj në vëndin e dytë, me pikë të barabarta me Islandën.
Tekniku italian Xhani De Biazi kishte hedhur në fushë një formacion me mentalitet fitues dhe një skuadër të vendosur taktikisht mjaft saktë. Ka besuar së bashku me lojtarët e tij dhe në fund janë shpërblyer me tre pikë historike të cilat kanë bërë të festojnë 10 milionë shqiptarë në të gjithë botën
albania_against_hungary
Shqipëria ka marrë një fitore historike në Norvegji. Temperaturat e ulta të Oslos, nuk I kanë bërë përshtypje kuqezinjve që më ndihmën e katër mijë tifozëve shqiptar ja kanë dalë të marrin një sukses që do të mbahet mënd gjatë. Tre pikë të çmuara që tani I bëjnë të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen të besojnë tek ëndrra “Brazil 2014”. Ka qenë absolutisht një fitore e merituar, të cilën e kemi marrë nga këmbët dhe nuhatja për gol e Hamdi Salihit. Norvegjia ka pranuar verdiktin e fushës dhe tani shikon ti ndërlikohen pozitat në grupin E, aty ku Shqipëria do të qëndroj për disa muaj në vëndin e dytë, me pikë të barabarta me Islandën.
Tekniku italian Xhani De Biazi kishte hedhur në fushë një formacion me mentalitet fitues dhe një skuadër të vendosur taktikisht mjaft saktë. Ka besuar së bashku me lojtarët e tij dhe në fund janë shpërblyer me tre pikë historike të cilat kanë bërë të festojnë 10 milionë shqiptarë në të gjithë botën.

Kliko per skeden e ndeshjes

Video nga ndeshja

busy
komente