HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ Katër mijë shqiptarë festojnë në Oslo
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Mars 2013 22:44   pdfShtypEmail
Kombëtarja/ Katër mijë shqiptarë festojnë në Oslo
Kanë qenë të shumtë, të zhurmshëm dhe të veshur në kuqezi. Katër mijë shqiptarë kanë sfiduar temperaturat në minus gradë celsius dhe në fund kanë festuar fitoren historike që Shqipëria ka marrë ndaj Norvegjisë. Tifozët kuqezi kanë fituar duelin në tribuna me vendasit duke I rrëmbyer në shtëpi lavdinë. Festa ka nisur sapo ndeshja ka nisur dhe ka përfunduar në orët e para të mëngjesit. Katër mijë shqiptarë kanë gëzuar në Oslo ndërkohë që 10 milionë të tjerë në të gjithë botën kanë festuar gjatë secili sipas mënyrës së tij.
tifozat_
Kanë qenë të shumtë, të zhurmshëm dhe të veshur në kuqezi. Katër mijë shqiptarë kanë sfiduar temperaturat në minus gradë celsius dhe në fund kanë festuar fitoren historike që Shqipëria ka marrë ndaj Norvegjisë. Tifozët kuqezi kanë fituar duelin në tribuna me vendasit duke I rrëmbyer në shtëpi lavdinë. Festa ka nisur sapo ndeshja ka nisur dhe ka përfunduar në orët e para të mëngjesit. Katër mijë shqiptarë kanë gëzuar në Oslo ndërkohë që 10 milionë të tjerë në të gjithë botën kanë festuar gjatë secili sipas mënyrës së tij.

busy
komente