HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Xhani De Biazi/ Frikë nga mungesat për ndeshjen e qershorit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Mars 2013 07:09   pdfShtypEmail
giani_de_biassiËshtë rikthyer në Shqipëri së bashku me stafin dhe skuadrën që drejton dhe menjëherë ka pranuar të japë një tjetër deklaratë për mediat. Trajneri italian Xhani De Biazi ka folur për të ardhmen e kuqezinjve dhe ka deklaruar se ka frikë nga mungesat e shumta që skuadra e tij llogarit për takimet e ardhshme. "Fitoren ndoshta nuk e prisnin, sespe do të luanim me një kundërshtar shumë të vështirë, megjithatë ne kishim bindjen se do ta arrinim një rezultat pozitiv dhe në fund ja dolëm. Morën tri pikë të vyera, që na mbajnë në garë për një kualifikim të mundshëm. Probmemi im imadh është se pas 75 ditësh, pak a shumë, do të riluajmë me Norvegjinë dhe do të kemi tri mungesa të sigurta, Lilën, Roshin dhe Canën dhe unë jam i shqetësuar për këtë. Ne mund t’i mundin përsëri, por gjithcka varet nga dëshira jonë për të bërë mirë. Duhet të jemi të përqendruar dhe ta përgatisim ndeshjen ashtu sic duhet si në nivelin fizik dhe në atë taktik", ka deklaruar pas mbërritjes në Shqipëri tekniku italian Xhani De Biazi.

busy
komente