HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Mesazhe nacionaliste nga tifozet kuqezi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Mars 2013 04:28   pdfShtypEmail
Tifoz_kuq_e_ziTifozet kuqezi nuk I kane kursyer as kete ndeshje mesazhet nacionaliste ne stadiumin kombetar Qemal Stafa. Ne miqesoren Shqiperi-Lituani kane shpalosur mesazhin ''Boll Europe ke ba tregti, Mitrovica eshte Shqiperi ''. Ky ka qene nje nga sloganet e shfaqura nderkohe qe nuk kane munguar thirrjet e shumta nacionaliste pergjate gjithe ndeshjes. Ne fokus ka qene edhe nje flamur shqiptar me inicialet ''UCK '' te stampuara mbi te. Ndeshjet e kombetares prej vitesh sherbejne si vitrine ku te rinjte shqiptare shprehin ndjesite e tyre patriotike dhe percojne mesazhe per kedo qe ata nuk e simpatizojne.

busy
komente