HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombëtarja/ De Biazi piketon Armir Abrashin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 01 Prill 2013 20:54   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitet1Armir Abrashi është emri që mund ti shtohet kuqezinjve në një të ardhme të shpejtë. Një lajm të tillë e ka konfirmuar vetë presidenti i FSHF-së Armando Duka në një emision televiziv. Trajneri italian Xhani De Biazi ka takuar futbollistin e lindur në Zvicër, por me origjinë kosovare. I ka bërë një ftesë për tu bashkuar së shpejti me Shqipërinë dhe pritet përgjigja e 23-vjeçarit që më parë njësoj si dhe Migjen Basha ka luajtur për ekipet e moshave të Zvicrës përfshi këtu dhe atë U-21 me të cilën është aktivizuar në 13 ndeshje. Abrashi luan si mesfushor me tipare difensive dhe për trajnerin Xhani De Biazi ka vlera të mëdha. Për ta bërë atë kuqezi duhet marrë leja e FIFA-s njësoj si për rastin Basha por në FSHF kanë shumë shpresa se kjo lëvizje do të realizohet për të përforcuar edhe më tepër kombëtaren dhe për të bërë hapa të rëndësishëm për një të ardhme më të mirë.

busy
komente