HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futboll femrash/ Fitore dhe kualifkim për Shqipërinë në Maltë
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Prill 2013 22:45   pdfShtypEmail
kombetarja_femraFutbolli femrave nuk është më një sport që luhet në nivele amatore. Kombëtarja e femrave ka siguruar dje zyrtarisht pjesëmarrjen në eleminatoret për kampionatin botëror që do të zhvillohen në Suedi gjatë muajit korrik. Shqipëria është kualifikuar pas fitores që ka marrë të martën kundër skuadrës së Luksemburgut me rezultat 2:1. Golat për skuadrën e drejtuar nga ish lojtari i kombëtares Altin Rrakli mbajnë firmën e Suada Jasharit dhe Fortuna Velaj. Me këtë rezultat Shqipëria arriti një kualifikim historik nga raundi i parë paraeleminator drejt raundit eliminator. Dy ndeshjet e tjera Shqipëria kishte mposhtur Letoninë me rezultat të pastër 2:0 dhe barazuar me Maltën vendase 1:1.

busy
komente