HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperi rekordesh Europe dhe ne gjithe boten
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 11 Prill 2013 21:14   pdfShtypEmail
fifa_logo-newKombëtarja Shqiptare pas paraqitjeve pozitive ndaj Norvegjisë dhe Lituanisë, ngjitet në pozitën e 48-të në ranglistën e FIFA. Ne Europe kuqezinjte ruajne vendin e 25 dhe keto dy pozicione te arritura nga paraqitjet e muajit mars jane absolutisht rekorde historike per futbollin shqiptar. Sfida e rradhes do te luhet ne muajin qershor e deri atehere Shqiperia duhet te prese.

busy
komente