HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futboll femra/ Shqipëria mëson emrat e kundërshtarve për eleminatoret
nga AlbaniaSoccer   E martë, 16 Prill 2013 21:48   pdfShtypEmail
kombetarja_femraPasi u kualifikua në raundin eliminator, Shqipëria e femrave të futbollit ka mësuar emrat e skuadrave që do të përballet në raundin e dytë drejt rrugës për në Botërorin e 2015-tës që do të zhvllohet në Kanada. Shqipëria do të bëjë pjesë në grupin e 5-të dhe nuk do të ketë përballje aspak të lehta, kur dihet se është për herë te parë në këtë kompeticion. Norvegjia, Holanda, Belgjika, Portugalia dhe Greqia janë kundërshtarët me të cilët do të përballet Shqipëria e futbollit të femrave. Ndeshjet në grupe do të zhvillohen nga 20/21 shtator 2013 deri ne 17 shtator 2014 me sistem vajtje-ardhje. Vendet e para nga shtatë grupet eleminatore do të kualifikohen automatikisht, ndërsa kualifikohen edhe katër vendet e dyta më të mira.

busy
komente