HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Rikthehet tek goli Odhise Rroshi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 28 Prill 2013 14:16   pdfShtypEmail
odiseRoshiOdise Roshi është rikthyer te goli. Mesfushori I kombëtares shqiptare ka realizuar në fitoren që skuadra e FSV Frankfurtit ka marrë ndaj Dinamo Dresden me rezultatin 3-1.
Fieraku 21-vjeçar u aktivizua në lojë në minutën e 74’ të ndeshjes dhe në rastin e parë arriti të shënoj gol në minutën e 84’. Për mesfushorin e Kombëtares shqiptare, ky ishte goli i tretë në 26 paraqitje në Bundesliga 2. Me këtë fitore, skuadra ku luajnë Roshi dhe Kapllani ka rifituar terren në luftën për tu ngjitur në Bundesligën e Parë. FSV Frankfurt për momentin mban vëndin e katërt shumë pranë zonën së Play Off-it.

busy
komente