HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Rekord, Shqiperia ngjitet në vendin e 43-të
nga AlbaniaSoccer   E premte, 10 Maj 2013 14:01   pdfShtypEmail

fifa_logo-newKombëtarja shqiptare e futbollit u ngjit dje në vendin e 43-të në renditjen botërore të FIFA-s dhe kjo përbën një rekord të ri.

Në renditjen e një muaji më parë arritëm në vendin e 48-të që gjithashtu ishte rekord që nga vendi i 50-të i disa viteve më parë.

Në ngjitjen e re të Shqipërisë ndikoi fitorja 4-1 në miqësoren ndaj Lituanisë, e cila nuk hyri në llogari muajin e kaluar. Ne kuoten e 640 pikeve Shqiperia eshte vendosur ne nje renditje nderi midis skuadrave te njohura te futbollit nderkombetar.

Në krye të renditjes mbetet Spanja e ndjekur nga Gjermania.


busy
komente