HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi fton per here te pare Gjasulen dhe Llullakun
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Maj 2013 23:00   pdfShtypEmail
llullakuXhani De Biazi po pergatit listen e lojtareve qe do te grumbulloj per ndeshjen e 7 qershorit me Norvegjine. Tekniku Italian ka vendosur te marre per here te pare dy futbolliste qe do ti sherbejne Shqiperise per te ardhen.

Jurgen Gjasula do te jete kuqezi dhe per kete ai e ka marre ftesen. Mesfushori 27 vjecar luan per Duisburgun ne Gjermani dhe pritet ti sherbej kombetares shqiptare per takimin e rradhes apo dhe te tjerat ne vazhdim.

Azdren Llullaku eshte nje tjeter futbollit qe do te perbej risi per listen e italianit. Ai luan per Gaz Metan ne Rumani dhe pritet me interesim te vecante nga publiku shqiptar.

 


busy
komente