HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Legjionarët vijojnë impenjimet në Europë
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 23 Maj 2013 21:44   pdfShtypEmail

emiliano_vilaPër shumë futbollistë të kombëtares nuk kanë mbaruar impenjimet me ekipet e tyre. Dje Lila (hyri në lojë pjesën e dytë) dhe Kaçe vijuan ndeshjet për Champions, kurse Vila nuk u aktivizua. Gara për shqiptarët e Greqisë do të jetë deri në fund, pasi Janina ka barazuar, PAOK ka fituar. Hysaj ka luajtur në "play-off" me Empolin, ndërsa Ilir Berisha me Orebronë ka marrë kryesimin. Edhe Vullnet Basha është aktivizuar dje në humbjen e Sionit, madje ka marrë karton të verdhë. Bakaj dhe Vangjeli kanë humbur kupën e Ukrainës me Odesën.


busy
komente